Čtyři životopisné seriály, které vám představí historii

Génius – Albert Einstein

Seriál vás zavede do života německého vědce a fyzika Alberta Einsteina. Budete moct sledovat Albertův vývoj od jeho dětských let po jeho pobytu v Americe ve staří.

V deseti epizodách vás příběh postupně provede důležitými milníky věhlasného vědce jako například slavným Einsteinovým rokem, začátkem první světové války, nástupu nacismu, či náhled do složitých mezilidských vztahů, kterýma si Albert procházel.

 

The Crown – Alžběta II.

The Crown si prožijete příběh nástupu na trůn nejdéle vládnoucí  a současné královny Alžběty II.

Kromě posloupného příběhu se můžete těšit i na samostatné epizody, které vás seznámí s historickým kontextem, náhledem do života Winstona Churchila, dospívání prince Filipa, nebo do vnitřního světa sestry Margaret hraběnky Snowdon.


 

Viktorie / Victoria – Viktorie (britská královna)

Seriál Viktorie mapuje téměř výhradně svět a život britské královny Viktorie (20. června 1837 – 22. ledna 1901). V seriálu budete moct také prožít atmosféru Viktoriické doby, průmyslový pokrok, nástup železnice, epidemie cholery, vzestup chartistů.

Tento seriál vám taky krásné vylíčí, jaké to žít v aristokratické rodině.

 

Z: The Beginning of Everything – Francis Scott Fitzgerald

Seriál inspirovaný manželství Zeldou Sayrovou a spisovatelem Francis Scottem Fitzgeraldem, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 20 století, autora Velkého Gatsbyho.

Seriál mapuje dobu kdy Francis teprve začíná psát, jeho kariérní vzestup a žití divokého života New Yorské smetánky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *